Je tetovanie permanentného make-upu bolestivé?

Zdieľať fotku
Je tetovanie permanentného make-upu bolestivé?

S touto otázkou sa stretávam pomerne často, väčšinou ide o skupinu žien, ktoré s tetovaním nemali žiadnu skúsenosť, avšak každú zákazníčku ubezpečujem, že za pomoci moderných lokálnych anestetík dokáže byť úplne bezbolestná.

Pred každým tetovaním permanentného make-upu nanesiem na tetované miesto lokálne anestetikum v podobe krému, ktoré sa necháva pôsobiť min. 30 minút.

Musím povedať, že najvyššia citlivosť je pokým nepretetujem dané miesto prvýkrát, čím sa naruší pokožka, ktorá sa natiera gélovým lokálnym anestetikom a zákazníčka už necíti vôbec žiadnu bolesť. Najmenej bolestivý je permanentný make up obočia, najnepríjemnejší je permanentný make-up očných liniek z pocitu, že ide o oko a najcitlivejší je permanentný make-up pier, pretože sa tetuje tak povediac do sliznice. Tie prvé dve-tri minútky mierneho štipkania sa dajú naozaj vydržať.

Bezprostredne po výkone sa môžu v mieste aplikácie vytvoriť mierne opuchy, ktoré však veľmi rýchlo ustúpia a začnú sa vytvárať drobné chrastičky, ktoré i napriek možnému svrbeniu neodlupujeme. Nezľaknite sa výraznej farby pigmentovaného miesta, po vyhojení, to je cca 7 - 21 dní, bude výsledný efekt oveľa svetlejší a prirodzenejší. Ošetrovanie tetovaného miesta si nevyžaduje takmer žiadnu starostlivosť, treba len dodržiavať rady kozmetičky, aby sme docielili želaný výsledný efekt a maximálnu spokojnosť zákazníčok.


Odporúčame pozrieť tiež:


permanent-make-up-microblading-schweiz-zurich-bern

Permanent Make-Up Microblading Schweiz Zürich Bern

Permanent Make-Up Microblading Schweiz Zürich Bern

Prečítať »
oprava-pokazeneho-permanentneho-make-upu-z-ineho-salonu-sa-da-napravit-len-za-urcitych-podmienok-veronika-kocianova

Oprava pokazeného permanentného make-upu z iného salónu sa dá napraviť len za určitých podmienok Veronika Kocianová

Tetovanie obočia čiarkovanou metódou po neodborne vykonanom microbladingu čepieľkou Veronika Kocianová

Prečítať »